دسته بندی کالاها

ورود به سایت

بازنشانی رمز عبور

تا کنون ثبت نام نکرده اید؟ثبت نام

عضویت

عضویت به عنوان فروشنده

شماره موبایل یا ایمیل را وارد کنید

پسورد را وارد کنید

ثبت نام

https://virasn.com/فروشگاه /

سبد خالی

ویرا سیستم نادین virasn.com

نصب دوربین مداربسته در مدارس چگونه است؟

مدرسه، خانه دوم دانش آموزان است. مسولان و دانش آموزان، ساعات زیادی از روز خود را در مدرسه می گذرانند. همانطور که در محیط خانه باید امنیت و آرامش وجود داشته باشد، محیط مدرسه نیز باید امن باشد تا معلمان و دانش آموزان در یک فضای آسوده به تعلیم و تربیت بپردازند. وجود یک سیستم امنیتی در ساختمان های آموزشی امری حیاتی و مهم محسوب می شود. نصب دوربین مدار بسته در مدارس، یکی از راهکارهای کاربردی و در دسترس برای ارتقای سطح امنیتی فضاهای آموزشی است. ما در این مقاله، نکات حائز اهمیتی را در خصوص نصب سیستم های نظارتی در مدارس، ارائه شده است.

مزایای نصب دوربین مداربسته در مدارس

وجود سیستم های نظارت تصویری در مدارس، می تواند مدیران و معلمان مدارس را در برقراری امنیت بیشتر در محیط های آموزشی یاری سازد و آرامش خاطر مضاعفی را برای اولیا در خصوص محافظت از دانش آموزان در مدارس را  فراهم می سازد.

شناسایی و کاهش جرایم

هیچ شخصی نمی خواهد تصاویرش در حین ارتکاب جرم، ثبت شود. بررسی ها نشان می دهد، نصب دوربین مداربسته در معرض دید عموم، به عنوان عاملی بازدارنده، میزان ابتلا به جرم را در آن منطقه کاهش می دهد. اگر دانش آموزی قصد انجام کاری غیر از ضوابط و مقررات موجود در مدرسه داشته باشد، شناسایی می شود و طبق اصول و قوانین موجود در مدرسه، با او برخورد می شود. بنابراین نصب سیستم های نظارتی و امنیتی در مدارس، بیانگر نظارت دقیق پرسنل مدارس نسبت به رفتار و عملکرد دانش آموزان در محیط های آموزشی، است.

نصب دوربین مدار بسته در فضای داخلی و خارجی ساختمان آموزشی، به جلوگیری از خرابکاری کمک می کند. در صورت بروز هر گونه اتفاق، کاربر می تواند به تصاویر ضبط شده آن دسترسی پیدا کند و اقدمات لازم انجام شود.

 محافظت از وسایل نقلیه معلمان

با نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در پارکینگ مدرسه، خودروهای شخصی کارکنان در امنیت نگه داشته می شوند. در صورت بروز حادثه یا سرقت، کاربر با مشاهده تصاویر دوربین مداربسته می تواند به چگونگی حادثه پی برد و شخص مجرم را شناسایی کند. در چنین شرایطی معلمان و مسولان آموزشی با آرامش خاطر و با خیالی آسوده به تحصیل و تربیت کودکان، خواهند پرداخت.

جلوگیری از ورود افراد متفرقه به مدرسه

متاسفانه دیده شده که برخی از افراد سودجو کودکان را هدف قرار می دهند. این افراد با فریب دادن کودکان، قصد سو استفاده از آن ها دارند. دانش آموزان کم سن و سال اهدافی آسان و قابل دسترس برای این خلافکاران هستند. مدارس بهترین مکان برای سو استفاده این افراد هستند. شما با نصب دوربین مداربسته در مدارس می توانید از ورود افراد متفرقه و مشکوک به داخل مدرسه، ممانعت کنید.

 بررسی راهروهای پر رفت و آمد

در راهروها و حیاط شلوغ مدرسه، احتمال بروز حادثه زیاد است. اغلب این حوادث سطحی و قابل چشم پوشی هستند، ولی اگر حادثه بزرگی اتفاق بیفتد، تصاویر دوربین مداربسته به کمک شما می آیند.

 کمک رسانی در شرایط اضطراری

در صورت بروز حوادث غیر مترقبه مثل زلزله، سیل، آتش سوزی و …در مدرسه، دوربین مداربسته بسیار کاربرد پیدا می کند. مشاهده تصاویر دوربین مداربسته امکان بررسی مناطق خطرناک را فراهم می کند و در صورتی که دانش آموزان در خطر باشند، می توان آن ها را به محیطی امن، راهنمایی کرد تا آسیب نبینند.

کنترل ورود و خروج دانش آموزان

درب ورودی و خروجی یک فضای آموزشی و رفت و آمد دانش آموزان حتما باید توسط دوربین مداربسته، تحت نظر گرفته شود. دوربین های مداربسته هوشمند که مجهز به قابلیت شناسایی حرکتی هستند، با مشاهده هر گونه حرکتی، کاربر را مطلع می کنند. تکنولوژی های مدرن امکان مشاهده تصاویر دوربین مداربسته را از طریق اینترنت و با استفاده از لپ تاپ، کامپیوتر، تبلت، گوشی تلفن همراه و… فراهم کرده اند. در نتیجه اپراتور دوربین مداربسته می تواند از هر نقطه ای تصاویر دوربین مدار بسته را مشاهده کند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، اقدام متناسب را انجام دهد.

 نظارت بر قسمت ورودی سرویس های بهداشتی

امکان نصب دوربین مداربسته در قسمت راهروی سرویس های بهداشتی مدارس، به شرط عدم تجاوز به حریم خصوصی دانش آموزان، وجود دارد. اگر حادثه ای در این محل اتفاق بیفتد، با بررسی تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته می توان مشخص کرد که چه کسی در این محل حضور داشته است. لازم به ذکر است که می بایست از فضای ذخیره سازی بالایی به منظور ذخیره تصاویر استفاده شود تا در صورت نیاز بتوان به تصاویر دوربین مداربسته دسترسی پیدا کرد.

اطمینان والدین از امنیت فرزندانشان

این مورد از اصلی ترین مزایای نصب دوربین مداربسته در مدارس است. والدینی که کودکانشان را به مدرسه می فرستند، از مسولین مدرسه انتظار دارند تا امنیت دانش آموزان را به بهترین نحو تامین کنند. اگر دانش آموزی در محیط مدرسه دچار حادثه یا آسیب شود، مسول مربوطه باید پاسخگو باشد. نصب سیستم مداربسته در مدارس، یکی از تاثیرگذارترین اقدامات برای اطمینان بخشی به والدین است. آن ها با دیدن دوربین های مداربسته از امنیت بالای فضای آموزشی و فرزندشان مطمئن می شوند. در نتیجه مدرسه ای که دوربین مداربسته نصب کرده باشد، دانش آموزان بیشتری را جذب می کند و متعاقبا درآمد بیشتری خواهد داشت.

کلام آخر در خصوص نصب دوربین مداربسته در مدارس

همانطور که شرح داده شد، نصب دوربین مداربسته در مدارس می تواند مدیران و معلمان را در راستای تحقق اهداف مدارس یاری سازد و آرامش خاطری را برای اولیا دانش آموزان فراهم سازد.

اشتراک گذاری

با استفاده از روش های زیر میتوانید این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

Share on twitter
Share on telegram
Share on email
Share on whatsapp