دسته بندی کالاها

ورود به سایت

بازنشانی رمز عبور

تا کنون ثبت نام نکرده اید؟ثبت نام

عضویت

عضویت به عنوان فروشنده

شماره موبایل یا ایمیل را وارد کنید

پسورد را وارد کنید

ثبت نام

https://virasn.com/فروشگاه /

سبد خالی

ویرا سیستم نادین virasn.com

روش های نگهداری از دوربین مداربسته

لنز دوربین مداربسته یکی از مهم ترین اجزا یک دوربین می باشد، چرا که نقش پر رنگی را در ارائه تصاویر مناسب ایفا می کند. بنابراین نیاز است که به صورت دوره ای تصاویر دوربین را مورد بررسی قرار داد و همیشه سعی کنید لنزهای دوربین مداربسته خود را در محیط داخل و خارج از خانه بررسی کنید تا مطمئن شوید که لنز دوربین‌ها تمیز هستند. دقت کنید لنز دوربین عاری از هر گونه لکه، گرد و غبار و … باشد. نیاز است که برای از بین بردن کثیفی لنز از پارچه لنز استفاده نمایید، چرا که هر گونه خط  و خش بر روی لنز، موجب آسیب ارائه تصاویر نامناسب، با وضوح پایین می شود.

محیط دوربین مداربسته

یکی دیگر از راه‌های نگهداری از سیستم نظارت تصویری تمیز کردن محیطی می‌ باشد که دوربین مداربسته در آن قرار دارد. بهتر است بوته‌ها، درختان و گیاهان را تمیز کنید تا مانع از دید دوربین نشوند. ممکن است درختان و بوته‌های هرز باعث شوند دوربین به درستی کار خود را انجام ندهد.

بهتر است هفته‌ ای یک بار دوربین‌‌های مدار بسته خود را بررسی و کنترل کنید. اگر دوربین‌ های مدار بسته را به طور منظم کنترل کنید می‌ توانید از اینکه چیزی، مانع دید سیستم دوربین مداربستهر شما نشود، مطمئن شوید.

محل قرار گرفتن دوربین

یکی از دیگر از نکات مهم در نگهداری از دوربین مداربسته توجه به محل نصب آن است. نیاز است که دوربینی را انتخاب نمایید که با محل نصب شما سازگاری لازم را داشته باشند، به عنوان مثال: اگر محیط شما به گونه ای است که دوربین در معرض گرد و غبار، باران و برف قرار خواهد گرفت، نیاز است که دوربینی را انتخاب نمایید که از استاندارد IP67، پشتیبانی کند. چرا نصب دوربینی که بدون این قابلیت در این گونه محیط ها، آسیب های جدی به دوربین شما وارد می کند. در حال حاضر، دوربین های برند داهوا، هایک ویژن، تیاندی، ناظر، تیاندی، آلباترن  از این قابلیت پشتیبانی می کنند.

سعی کنید در زمان‌ های مشخص عدم وجود زنگ زدگی را بررسی نمایید. اگر دوربین شما دچار زنگ زدگی شده باشد و شما به موقع متوجه نشوید ممکن است بقیه تجهیزات ایمنی شما خراب شوند. البته که اغلب دوربین های مداربسته فعلی، از قابلیت IP67 پشتیبانی می کند و در مقابل عوامل خارجی مقاوم هستند.

درست وصل شدن کابل ها

تمام اتصالات دوربین را کنترل و بررسی کنید، از جمله کابل‌ هایی که به مانیتور و دوربین مداربسته متصل هستند. بررسی کردن کابل‌ ها در فواصل زمانی منظم، موجب می‌ شود تا در صورت خرابی هر کدام از کابل‌ ها، پیش از آن که خسارات جبران ناپذیری رخ دهد، اقدامات لازم صورت گیرد. بنابراین، بررسی کابل ها یکی از نکات مهم در نگهداری از دوربین مداربسته محسوب می شود.

بررسی منبع تغذیه

یکی از مهم‌ ترین روش‌های نگهداری از دوربین مداربسته، بررسی کردن منبع تغذیه دستگاه است.­ با این شیوه، شما می توانید از عمکرد صحیح سیستم مداربسته خود مطلع شوید. بارها مشاهده شده است که کاربران متوجه خرابی منبع تغذیه خود نشده اند و در زمان های حیاتی و حساس، تصاویر مورد نیاز ثبت نشده است و خسارات جبران ناپذیری را ایجاد کرده است.

بررسی عملکرد دستگاه ذخیره ساز

یکی دیگر از مواردی که در نگهداری از  یک سیستم دوربین مداربسته حائز اهمیت است، بررسی دوره ای دستگاه ذخیره ساز است که در ادامه به آن ها می پردازیم. نیاز است که به صورت دوره ای، تاریخ و ساعت، تصاویر بازپخش و لایو، عملکرد فن و … مورد بررسی قرار گیرند. چرا که یکی از مهم‌ ترین اصولی که در نگهداری از دوربین مداربستهباید رعایت کرد، تنظیم تاریخ و زمان دوربین می‌ باشد. تاریخ و زمان دقیق دوربین بسیار مهم و ضروری است و شما می‌ توانید مطمئن شوید که اتفاقات و رویدادها در چه زمان و تاریخی رخ داده است. همچنین حتی اگر زمانی در جست و جو تصاویر خاصی در زمان مشخص هستید، می توانید به آسانی تصاویر رخدادهای مورد نظر خود را جست و جو نمایید.

همچنین آن را به طور مرتب بررسی و تمیز کنید. برای تمیز کردن دستگاه ذخیره ساز، می‌توانید از یک پارچه تمیز استفاده کنید و از نصاب خود بخواهید به صورت دوره ای آن را سرویس نماید. توصیه می‌ کنیم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و تهیه کالاهای با کیفیت، دوربین مداربسته و لوازم جانبی آن را فقط از فروشگاه‌ ها و شرکت‌های معتبر فروشنده این محصولات تهیه نمایید و دارای خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر باشند.

بررسی حافظه هارد دیسک

می توان گفت، یکی دیگر از روش های نگهداری از دوربین مداربسته، بررسی هارد آن است چرا که وظیفه هارد دیسک، ثبت و ذخیره اطلاعات و تصاویر دوربین مداربسته می باشد، بنابراین هارد یکی از اصلی ترین اجزای یک سیستم مداربسته می باشد و نیاز است که تنظیمات ذخیره سازی دستگاه ذخیره ساز را بر روی آیتم مورد نظر خود قرار دهید تا بتوانید به سطح انتظارت خود دست یابید. در این حالت توصیه می گردد که آیتم ضبط هارد را بر روی Overwrite قرار دهید تا هم تصاویر در مدت زمان مورد نیاز ذخیره شود و پس از اینکه فضای هارد شما پر شد، اطلاعات قبلی به تدریج پاک شوند و اطلاعات جدید جایگزین گردند.

بررسی روشنایی محیط نصب

همانطور که می دانیم، روشنایی محیط پیرامون، یکی از ویژگی های ضروری و لازم به منظور ارائه تصاویر مناسب است. چرا که وجود نورهای غیر استاندارد می تواند موجب اختلال در ارائه تصاویر محیط پیرامون شود.

کلام آخر در خصوص شرایط نگهداری از دوربین مداربسته

همانطور که شرح دادیم، سیستم های مداربسته به عنوان اصلی ترین ابزارهای امنیتی در دنیای امروز می باشند. بنابراین نیاز است که  حفظ و نگهداری آن ها نیز مورد توجه قرار گیرد که در این مقاله، روش های گوناگونی را به این منظور ارائه کردیم.

اشتراک گذاری

با استفاده از روش های زیر میتوانید این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

Share on twitter
Share on telegram
Share on email
Share on whatsapp