دسته بندی کالاها

ورود به سایت

بازنشانی رمز عبور

تا کنون ثبت نام نکرده اید؟ثبت نام

عضویت

عضویت به عنوان فروشنده

شماره موبایل یا ایمیل را وارد کنید

پسورد را وارد کنید

ثبت نام

https://virasn.com/فروشگاه /

سبد خالی

ویرا سیستم نادین virasn.com

اصطلاحات فنی در مورد دوربین مداربسته

اصطلاحات فنی در مورد دوربین مداربسته

Uninterrupted Power Supply: اصطلاح UPS به معنی تأمین کننده قدرت دستگاه دوربین مداربسته در هنگام قطعی برق است. این تأمین کننده به ژنراتور و یا باتری متصل است.

دستگاه VCR: یکی از قدیمی‌ترین انواع دستگاه ضبط تصاویر برای دوربین مداربسته، که امروزه آن چنان از آن استفاده نمی‌شود. گرچه در پروژه‌هایی که قدیمی هستند و هنوز آپدیت نشده‌اند، احتمال دارد که آنها را مشاهده کنید.

دستگاه DVR: اگر دوربین مداربسته دیجیتال دارید، می‌توانید از دستگاه DVR یعنی ضبط کننده دستگاه دیجیتال و دوربین مداربسته استفاده کنید.

Dynamic Noise Reduction یا DNR: به معنی میزان کنترل نویز در سیستم مدار بسته است و کار آن کاهش میزان نویزهای محیط، همانند امواج رادیویی است. که باعث پایین آمدن کارایی سیستم دوربین مداربسته می‌شوند.

Factory Default Setting: به معنی تنظیمات کارخانه در دوربین مداربسته است و همه افراد می‌دانند که روش کاران و دلیل انجام آن چه چیزی خواهد بود. که شامل پسورد پیش‌فرض و موارد دیگر در سیستم دوربین مداربسته است.

Depth Of Field: به معنی عمق میدان دید در دوربین مداربسته است. نشان‌دهنده میزان مسافتی که دوربین می‌تواند آن را مشاهده کند. هر چقدر بیشتر باشد، نشان‌دهنده مسافت بیشتر برای ضبط دوربین است.

Resolution: این اصطلاح به معنای رزولوشن، وضوح و شفافیت تصاویری است که از دوربین مداربسته منتقل می‌شود. معیاران پیکسل است و برای شناسایی کیفیت تصویر دوربین های دیجیتال و یا تحت شبکه استفاده می‌شود.

Contrast: کنتراست تصویر در دوربین مداربسته، نشان‌دهنده مقدار تفاوت در بخش روشن و بخش تاریک در ضبط تصاویر است.

Bit Rate: به معنی سرعت انتقال اطلاعات و داده‌ها از دوربین مداربسته به سیستم است که واحد اندازه‌گیری آن کیلوبیت بر ثانیه (مگابیت بر ثانیه) است.

Aspect Ratio: به معنی نسبت اندازه تصویر و یا نسبت طول تصویر به عرضان است. که نشان‌دهنده اندازه تصویر در سیستم‌های دوربین امنیتی شناخته می‌شود.

Automatic Gain Control: به معنی تقویت‌کننده سیگنال یا AGC شناخته می‌شود. تقویت‌کننده سیگنال‌های ویدئویی با کمک مدار الکترونیکی در زمانی که آنها ضعیف شده‌اند.

Hard Disk Drive: همان هارددیسک دوربین مداربسته است. که دران تمام اطلاعات تصاویر دوربین مداربسته ثبت و ذخیره می‌شود.

Motion Detection: به معنی قابلیت تشخیص حرکت در دوربین مداربسته است. شناسایی اجسام متحرک در مقابل اجسام ثابت از قابلیت‌های جدید برخی دوربین های مداربسته امروزی است. که می تواند آنها را شناسایی و به‌عنوان هشداردهنده اعلان ارسال کند.

سطح نور: به‌عنوان حداقل میزان روشنایی موردنیاز برای عملکرد صحیح دوربین است. تنظیم گزینه گستردگی بازه نوری در انواع دوربین مداربسته، باعث می‌شود که در فضاهای پرنور و حتی کم‌نور، تصاویر باکیفیتی را دریافت کنید.

Auto Back Focus: اصطلاح ABF یا میزان تمرکز دوربین مداربسته برای ثبت تصاویر آن است. حتی به‌عنوان “تنظیم خودکار فاصله کانونی لنز دوربین امنیتی” نیز شناخته می‌شود. برای ضبط تصاویر باکیفیت با تنظیم حسگر دوربین امنیتی است.

High Light Compensation: اصطلاح HLC یا تنظیم شدت نورهای مزاحم و حذف آنها برای ثبت تصاویر باکیفیت در دوربین‌های مداربسته.

Black Light Compensation: اصطلاح BLC به عنوان تنظیم کننده نور پس زمینه در دوربین‌های امنیتی امروزی است. با این گزینه می‌توانید نور پس‌زمینه را حذف کرده و تصویر شفاف‌تری را در زمانی که نوری غیر از نور محیط برای ضبط تصاویر وجود دارد، ثبت کنید.

Internal Protocol: اصطلاح IP یا همان انتقال اطلاعات دوربین مداربسته بر بستر اینترنت و دریافت آنها به‌صورت اینترنتی است. در این فناوری می‌توانید اطلاعات را با کمک کابل LAN در هارددیسک به‌صورت مستقیم ذخیره کنید.

Privacy Masking: مخفی کردن قسمتی از تصاویر در دوربین‌های تحت شبکه با فعال کردن گزینه Privacy Masking انجام می‌شود. انجام این کار توسط نصاب دوربین مداربسته به‌طور دقیق است.

Picture-in-Picture: اصطلاح PIP قابلیتی است که می‌تواند تصاویر کوچک را در اطراف (دور) یک تصویر بزرگ‌تر نشان دهد.

Ethernet: به معنی شبکه داخلی یا محلی (شبکه LAN با سرعت بالا) که به سیستم متصل می‌شود تا کار ارسال اطلاعات را از دوربین مداربسته به خوبی انجام دهد.

Auto White Balance: اصطلاح Apertrue به معنی متعادل کردن نور سفید به‌صورت خودکار، در انواع دوربین‌های امنیتی رنگی است.

TV Lines: اصطلاح TVL یا تعداد نشان‌دهنده خطوط عمودی در دوربین‌های قدیمی آنالوگ است. اگر تصاویر باکیفیت‌تری می‌خواهید باید به دنبال تعداد بیشتر TVL در دوربین باشید.

Pan,Tilt, Zoom: اصطلاح PTZ قابلیتی است که اجازه می‌دهد دوربین می‌تواند در انواع حالت افقی و عمودی، بالا و پایین و زوم بر روی سوژه را اعمال کند.

Night Vision: قابلیت بسیار محبوب در دوربین های مداربسته که می‌توانید در هنگام شب تصاویر باکیفیتی را مشاهده کنید.

Common Intermediate Format: به اصطلاح CIF نشان‌دهنده رزولوشن استاندارد انواع تصاویر در اندازه ۳۵۲ در ۲۸۸ است.

StarLight: قابلیت بسیار محبوب دیدن تصاویر در شب به‌صورت رنگی است.

FPS: که به آن نرخ ضبط فریم بر واحد فریم در ثانیه می‌گویند. نشان‌دهنده تعداد فریم در هر ثانیه در هنگام ضبط دوربین مدار بسته است.

Ground Loop: به معنی خطوطی است که به‌صورت افقی در هنگام مشاهده تصاویر دوربین امنیتی رخ می‌دهد و در زمانی به وجود می‌آید که کابل تصویر دوربین مداربسته در مجاور کابل های فشارقوی قرار دارد.

LUX: به معنی واحد اندازه‌گیری برای حداقل روشنایی در هنگام ضبط تصاویر دوربین مداربسته است.

Analog: به معنی سیگنال الکترونیکی که از طریق کابل اطلاعات را از دوربین به مانیتور و دستگاه DVR منتقل می‌شود.

Light Emiittng Diodes: اصطلاح LED برای ارسال امواج مادون‌قرمز (وسیله نیمه‌هادی برای نور) در دوربین مداربسته شناخته می‌شود.

Analog High Definition: اصطلاح AHD یک تکنولوژی جدید در دوربین های آنالوگ برای نشان دادن کیفیت تصاویر دوربین در حد مگاپیکسلی برای نشان دادن تصاویر با رزولوشن بالاتر است.

Vertical Interval Switching: به معنی امکان سوییچ بین دو دوربین با سرعت‌بالا است که مدت‌زمان نمایش تصاویر را نیز دران فراهم می‌کند.

D1: اجازه نمایش تصاویر در اندازه ۴۸۰ در ۷۲۰ با وضوح بالا و قابلیت تفکیک‌پذیری است.

Uninterrupted Power Supply: به معنی دیافراگم که میزان نوری که به حسگر می‌رسد را کنترل می‌کند. (Apertrue)

Phase Alternating Line: به اصطلاح PAL مخفف سیستم رمزگذاری رنگی در انواع تلویزیون‌های آنالوگ است.

Angel of View: به معنی زاویه دید دوربین مداربسته که به شما می‌گوید، دوربین چه زاویه‌ای را می‌تواند ضبط کند. حالت‌های عمودی، افقی و مورب، انواع زاویه دید دوربین مداربسته است.

Remote Viewing: مشاهده تصاویر به‌صورت زنده در لپ‌تاپ، کامپیوتر، موبایل و تبلت با کمک اتصال به اینترنت و فعال کردن این گزینه است.

Wild Dynamic Band: با گزینه WDR می‌توانید مقدار روشنی و تیرگی یک تصویر در دوربین مداربسته را از هم تفکیک کنید.

اشتراک گذاری

با استفاده از روش های زیر میتوانید این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

Share on twitter
Share on telegram
Share on email
Share on whatsapp