دسته بندی کالاها

ورود به سایت

بازنشانی رمز عبور

تا کنون ثبت نام نکرده اید؟ثبت نام

عضویت

عضویت به عنوان فروشنده

شماره موبایل یا ایمیل را وارد کنید

پسورد را وارد کنید

ثبت نام

https://virasn.com/فروشگاه /

سبد خالی

ویرا سیستم نادین virasn.com

آموزش کنترل از راه دور دوربین مداربسته

همانطور که می دانیم دوربین های مداربسته، به عنوان عاملی بازدارنده در وقوع جرایم هستند و افراد می توانند بدون حضور در محل و از راه دور محیط پیرامون خود را تحت کنترل و نظارت قرار دهند. مهم ترین ماموریت سیستم های نظارتی، کمک به کنترل محیط و حفظ جان و اموال افراد است. در این مقاله به راه های آموزش کنترل از راه دور دوربین مداربسته، می پردازیم.

چگونه می توان سیستم دوربین مداربسته خود را از راه دور، کنترل کرد؟

برای کنترل از راه دور یک سیستم نظارت تصویری، نیاز به فراهم سازی بستر مناسب برای انتقال تصویر است. فراهم سازی این بستر نیازمند به اینترنت مناسب در محل نصب و گوشی تلفن همراه، تبلت، کامپیوتر یا لپ تاپ و یا محیطی است که کاربران، عملیات مشاهده تصاویر را در آن محیط انجام می دهند. به منظور استفاده از این قابلیت، در گام اول پس از تامین اینترنت، باید تنظیمات مورد نیاز در دستگاه ذخیره ساز یا دوربین مداربسته را اعمال نمود. در گام دوم اپلیکیشن مربوطه را دانلود و نصب کرد. پس از آن نیاز است که تنظیمات لازم را در اپلیکیشن مورد نظر را به منظور کنترل از راه دوربین مداربسته خود اعمال نمایید. این تنظیمات در برندهای مختلف و تکنولوژی های مختلف، با هم تفاوت دارند. می توانید با مراجعه به بخش آموزش سایت ” فراگستر ” تنظیمات مرتبط با هر نوع دستگاه را مشاهده نمایید.

برنامه ها و یا اپلیکیشن های انتقال تصویر دوربین مداربسته، در برندهای مختلف برای سیستم عامل های گوناگون متفاوت خواهد بود که در ادامه به آن می پردازیم

Smart PSS  (PC), DMSS , iDMSS Plus , gDMSS Plus (iOS, Android) : Dahua .1
Easy 7 (PC),   Easylive, Easylive (iOS, Android)  : Tiandy .2
CMS3, EasyVMS (PC) , Albatron HD+ /HiAi (iOS, Android)  : Albatron (AHD) .3
IMS300 (PC), Albatron IP/Optina IP/VSS Mobile (iOS, Android) : Albatron, Optina (IP).4

CMS3, EasyVMS (PC) , Optina HD+ /HiAi (iOS, Android) : Optina (AHD) .5
Nazer Smart Client (PC), Easylive (iOS, Android)  : Nazer .6

Smart PSS(PC),DMSS ,iDMSS Plus, gDMSS Plus (iOS, Android) : Maxron ( Old series) .7

IVMS4200 (PC), IVMS4500/Hik-Connect (iOS, Android) : Maxron ( New series) .8

IVMS4200 (PC), IVMS4500/Hik-Connect (iOS, Android) :Hikvision .9

قابلیت کنترل از راه دور دوربین مداربسته، چه امکاناتی را فراهم می سازد ؟

از طریق انتقال تصویر می توان، دوربین PTZ خود را تحت کنترل قرار داد. یعنی می توان تعیین کرد که دوربین اسپید دام و یا PTZ ما در چه جهتی چرخش کند و یا بر روی چه سوژه ای زوم کند. همچنین، از طریق اپلیکیشن هایی چون DMSS داهوا، می توان عملیات فرمت هارد را نیز از راه دور و بدون حضور در محل انجام داد.

از دیگر امکانات انتقال تصاویر، امکان مشاهده تصاویر زنده و بازپخش است. همچنین می توان با ایجاد نام کاربری های مختلف در دستگاه ذخیره ساز، دسترسی افراد مختلف را به تصاویر و یا کانال های خاصی محدود کرد. از دیگر امکانات انتقال تصویر، امکان استفاده از قابلیت Two-Way-Talk است. این قابلیت این امکان را فراهم می سازد تا از راه دور بتوان با افراد حاضر در محل نصب سیستم مداربسته، صحبت کرد و صدای آن ها را شنید.

همچنین امکان ذخیره سازی تصاویر بر روی یک کلاینت و یا سرور از راه دور نیز وجود دارد.

می توان گفت قابلت انتقال تصویر دوربین مداربسته یا کنترل از راه دور دوربین مداربسته، می تواند ما را از وقایع محیطی مطلع سازد. این اطلاع رسانی، در قالب ارسال صدای هشدار، پیام هایی در نرم افزار انتقال تصویر ایمیل از راه دور انجام می شود. در این شرایط افراد می توانند در سریع ترین زمان ممکن، سرقت را به نیروهای امنیتی و پلیس اطلاع دهند.

بسیاری از سیستم های مداربسته جدید، امکان تشخیص دمای محیط، آتش سوزی، نشت گاز و آب و … را دارند. این قابلیت نیز می تواند کاربران را از راه دور مطلع سازد تا اقدامات پیشگیرانه در خصوص رخداد حوادث مهیب صورت گیرد.

کنترل از راه دور دوربین مداربسته، از چند روش انجام می شود ؟

به صورت کلی روش های گوناگونی برای دریافت تصاویر از راه دور وجود دارد که می توان به روش های : P2P، آی پی استاتیک و ساتا اشاره کرد. این روش ها به تفکیک برای دستگاه های برندهای مختلف نظارت تصویری، در سایت فراگستر از طریق فیلم آموزشی ارائه شده اند.

در این روش ها، امکان مشاهده تصاویر از طریق گوشی تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر و یا لپ تاپ وجود دارد.

چگونه می توان، اتصالات فیزیکی لازم به منظور مشاهده تصاویر را اعمال کرد؟

برای این منظور، نیاز است ارتباط فیزیکی بین مودم یا منبع تامین کننده اینترنت و دستگاه ذخیره ساز و یا دوربین مداربسته تحت شبکه خود را برقرار نمایید. به صورت کلی، ارتباط دستگاه ذخیره ساز با مودم از طریق پورت شبکه و با استفاده از کابل شبکه استاندارد انجام می شود.

کلام آخر در خصوص کنترل از راه دور دوربین مداربسته

همانطور که در این مقاله شرح داده شد، قابلیت انتقال تصویر این امکان را فراهم می سازد که بدون حضور در محل و از راه دور و با تامین اینترنت، محیط را تحت کنترل قرار داد.

اشتراک گذاری

با استفاده از روش های زیر میتوانید این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

Share on twitter
Share on telegram
Share on email
Share on whatsapp